DVI nebo ANALOG ???

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

DVI nebo ANALOG ???

Příspěvekod chrobok » pát 16. čer 2006 11:06:16

Zdravím všechny kteří rozumí LCD panelům víc než já ;)
Zajímá mně jaký je rozdíl mezi tím když si zapojím LCD přes DVI nebo přes analogovy vstup. Chystám se koupit LCD a přemýšlím zda-li mám brát ohledy na to, jestli daný panel má nebo nemá DVI.
Prosím poraďte mi, popř. mi tady hoďte odkaz na nějaký článek zabývající se touto tématikou.
Dík ;)
Uživatelský avatar
chrobok
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 10. črc 2005 17:11:07

Příspěvekod Ace-COM » pát 16. čer 2006 12:42:19

Tak se zamysli nad tim jaky je tozdil mezi analogovou televizi a HDTV...

Digital je vzdycky lepsi (pokud tam neni jen prevodnik, ale je to opravdu digital ;-) )
ASJ-|Ace-COM|-
Uživatelský avatar
Ace-COM
 
Příspěvky: 462
Registrován: pon 15. srp 2005 12:48:32

Příspěvekod reggae » čtv 22. čer 2006 20:14:00

Uživatelský avatar
reggae
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 27. črc 2005 19:11:48

Příspěvekod kingie » čtv 22. čer 2006 20:46:56

Ace-COM píše:Tak se zamysli nad tim jaky je tozdil mezi analogovou televizi a HDTV...

Digital je vzdycky lepsi (pokud tam neni jen prevodnik, ale je to opravdu digital ;-) )


HDTV-High definition TV-televize s vysokym rozlisenim-jasne ze televize s vyssim rozlisenim bude lepsi, ale ne proto ze je digitalni

Obecne digital je proste o tom podavat vystup s minimalnim zkreslenim, analog je proste o tom podavat vstup s minimalnim zkreslenim. To je duvod proc dneska lidi poslouchaji vinylove desky nebo foti na filmy misto datovych karet. Neda se rict horsi a lepsi, jen drazsi a levnejsi, vse ma sve nevyhody i vyhody.

2chrobok-u pocitacu si proste nevyberes, signal grafiky je proste digitalni vzdy. Jenze u DVI vystupu mu nestoji v ceste prevodniky. Kdezto VGA vystup signal prevede na analogovy, rozlozi na jednotlive slozky a monitor je zase slozi. Rekl bych ze rozdil pro bezneho uzivatele neni, ale bude to nejspis zalezet na kvalite monitoru jak rozdil vynikne
kingie
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát 25. lis 2005 17:41:11
Bydliště: Lyžbice

Příspěvekod Ace-COM » pát 23. čer 2006 9:45:28

kingie píše:
Ace-COM píše:Tak se zamysli nad tim jaky je tozdil mezi analogovou televizi a HDTV...

Digital je vzdycky lepsi (pokud tam neni jen prevodnik, ale je to opravdu digital ;-) )


HDTV-High definition TV-televize s vysokym rozlisenim-jasne ze televize s vyssim rozlisenim bude lepsi, ale ne proto ze je digitalni

Obecne digital je proste o tom podavat vystup s minimalnim zkreslenim, analog je proste o tom podavat vstup s minimalnim zkreslenim. To je duvod proc dneska lidi poslouchaji vinylove desky nebo foti na filmy misto datovych karet. Neda se rict horsi a lepsi, jen drazsi a levnejsi, vse ma sve nevyhody i vyhody.

2chrobok-u pocitacu si proste nevyberes, signal grafiky je proste digitalni vzdy. Jenze u DVI vystupu mu nestoji v ceste prevodniky. Kdezto VGA vystup signal prevede na analogovy, rozlozi na jednotlive slozky a monitor je zase slozi. Rekl bych ze rozdil pro bezneho uzivatele neni, ale bude to nejspis zalezet na kvalite monitoru jak rozdil vynikne


njn, chytil me za slovo... :D:D:D Ale to nemela byt fakticka ukazka, ale srovnani... Digitalni prenos je tak jak rekl kolega vyse tim, co ti predklada PC. Kvalitni analogovy monitor muze mit lepsi obraz nez digitalni sunka, naopak kvalitni digital by "mel mit" vzdy lepsi obraz nez analog, protoze predklada NATIVNI signal, ktery se nemusi nijak emulovat.

Mozna by lepsi srovnani bylo jak kolega vyse rekl s fotakem, resp. treba s formatem JPG. Kdyz udelas High Quality kompresi (20% ztraty) tak je to jako prevod na analog. Lodske oko v podstate neni schopno rozeznat na prvni pohled rozdil, ale co vlastne nesla ta data o ktere jsi prisel ? To byly ty nejjemnejsi detaily... Ty je vlastne ani nepotrebujes, ale kdyz je mas, muze to byt o necem jinem.
ASJ-|Ace-COM|-
Uživatelský avatar
Ace-COM
 
Příspěvky: 462
Registrován: pon 15. srp 2005 12:48:32

Příspěvekod chrobok » pát 23. čer 2006 11:31:00

konstrukcni nebo principialni rozdil mezi analogem a DVI chapu , a vim jak to funguje ... muj dotaz byl spis zameren na to jaky je rozdil v praxi , myslim tim jestli jste si vsimli nejakeho rozdilu , pokud jste meli moznost praktickeho srovnani , ja tu moznost nemam tak proto jsem se tady ptal .
No ted uz to je stejne fuk , kaslu na LCD kupuju si notebook, tam uz LCD asi moc resit nebudu :)
Uživatelský avatar
chrobok
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 10. črc 2005 17:11:07

Příspěvekod Nekros » pát 23. čer 2006 16:10:04

chrobok píše:konstrukcni nebo principialni rozdil mezi analogem a DVI chapu , a vim jak to funguje ... muj dotaz byl spis zameren na to jaky je rozdil v praxi , myslim tim jestli jste si vsimli nejakeho rozdilu , pokud jste meli moznost praktickeho srovnani , ja tu moznost nemam tak proto jsem se tady ptal .
No ted uz to je stejne fuk , kaslu na LCD kupuju si notebook, tam uz LCD asi moc resit nebudu :)


na pohled to rozlisitelne neni ;) ale obecne plati ze je lepsi DVI vystup...
Nekros
 

Příspěvekod anonym565 » stř 18. říj 2006 12:31:07

pokud máš dvi vstup na kartě tak bys měl jít určitě do dvi protože pokud to převádí na Digital z analogu tak to zatěžuje pc, to jsem četl v computeru.
Metallica 4ever
Uživatelský avatar
anonym565
 
Příspěvky: 72
Registrován: ned 10. črc 2005 14:59:45
Bydliště: Třinec

Příspěvekod reggae » stř 18. říj 2006 17:08:11

anonym565 píše:pokud máš dvi vstup na kartě tak bys měl jít určitě do dvi protože pokud to převádí na Digital z analogu tak to zatěžuje pc, to jsem četl v computeru.


Jeden omyl vedle druhého. Grafická karta má pouze výstupy (pokud pomineme TV vstupy, ale o těch tady není řeč). Grafická karta pracuje pouze s digitálními signály, které se naopak převádějí na analogové, pokud se komunikuje s analogovým monitorem. Tento převod je však plně v režii grafické karty a nijak neovlivňuje chod procesoru. Tedy ho ani nezpomaluje.
Uživatelský avatar
reggae
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 27. črc 2005 19:11:48

Příspěvekod M@C » stř 18. říj 2006 20:56:52

reggae píše:
anonym565 píše:pokud máš dvi vstup na kartě tak bys měl jít určitě do dvi protože pokud to převádí na Digital z analogu tak to zatěžuje pc, to jsem četl v computeru.


Jeden omyl vedle druhého. Grafická karta má pouze výstupy (pokud pomineme TV vstupy, ale o těch tady není řeč). Grafická karta pracuje pouze s digitálními signály, které se naopak převádějí na analogové, pokud se komunikuje s analogovým monitorem. Tento převod je však plně v režii grafické karty a nijak neovlivňuje chod procesoru. Tedy ho ani nezpomaluje.

Presne tak Reggae.
Jinak je mozne ze se zhorsi kvalita signalu prevodem z digitalu na analog a zpet.
Sestra ma 17" LCD HP a ma ho zapojeny pres analog, Nevidim v tom zadny problem, obraz je uplne v pohode. V praci mam 20" LCD IBM taky pres analog a obraz je v poradku, je fakt ze kdyby to bylo pres DVI tak je asi jeste ostrejsi...
Uživatelský avatar
M@C
 
Příspěvky: 379
Registrován: sob 09. črc 2005 23:22:14


Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků