Jak přetáhnout VHSku (do videa) do compu ?? Pomoc pls

Cokoliv co se nehodí do žádné z výše zaměřených fór, např. politika.

Moderátor: Luki

Jak přetáhnout VHSku (do videa) do compu ?? Pomoc pls

Příspěvekod Pája » úte 02. led 2007 14:35:55

Prosííím nevíte někdo, jak mám přetáhnout nějaký film na VHS (do videa) do compu ???? Prý k tomu potřebuju TV kartu (tu mám) a 20 - 30 GB místa na harddisku (taky mám). Nejde to přes video, že třeba normálně tu VHS strčím do videa a pak dám play a začnu to tahat do compu ?? Ale otázky typu : Kterým kabelem to mám spojit ??? A na co pak teda potřebuju tu TV kartu ? Jestli tam není třeba něco ??? Pls pomocte !!!!!! dík moc :-*
totalni tele
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 21. črc 2006 12:48:49
Bydliště: Třinec - Terasa

Příspěvekod kingie » úte 02. led 2007 15:22:13

Tv kartu potrebujes proto, ze video obvykle nema USB a Firewire vystupy. Ted je otazka jestli video je mono nebo stereo(stereo potrebuje dvouzilovy kabel stereo cinch, pokud mas mono video tak jeden vodic pouzijes na zvuk, druhy na video) co se tyka video signalu vstupu/vystupu tak ten budes mit bud S-VHS (takovy ten petikolik pripomina trochu konektor klavesnice) nebo kompozitni(jednozilovy kabel typu cinch). No a pak to bude chtit nejaky software na nahravani videa do digitalni formy
kingie
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát 25. lis 2005 17:41:11
Bydliště: Lyžbice

Příspěvekod Pája » úte 02. led 2007 16:17:34

kingie píše:Tv kartu potrebujes proto, ze video obvykle nema USB a Firewire vystupy. Ted je otazka jestli video je mono nebo stereo(stereo potrebuje dvouzilovy kabel stereo cinch, pokud mas mono video tak jeden vodic pouzijes na zvuk, druhy na video) co se tyka video signalu vstupu/vystupu tak ten budes mit bud S-VHS (takovy ten petikolik pripomina trochu konektor klavesnice) nebo kompozitni(jednozilovy kabel typu cinch). No a pak to bude chtit nejaky software na nahravani videa do digitalni formy
a ten kabel cinch jako připojím do videa (mám stereo video) pak do compu a přes Pinacle studio to přetáhnu do compu a mělo by to fičet ??? Jo a kde koupím ten cinch kabel :-) Jinak dík, že si napsal :-)
totalni tele
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 21. črc 2006 12:48:49
Bydliště: Třinec - Terasa

Příspěvekod Pája » úte 02. led 2007 16:19:31

a teda na co tam je to S-VHS ??? :-D Sorry jsem tele na tyhle připojení :-D
totalni tele
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 21. črc 2006 12:48:49
Bydliště: Třinec - Terasa

Re: Jak přetáhnout VHSku (do videa) do compu ?? Pomoc pls

Příspěvekod Sobel Miroslav » úte 02. led 2007 16:21:39

Pája píše:Prosííím nevíte někdo, jak mám přetáhnout nějaký film na VHS (do videa) do compu ???? Prý k tomu potřebuju TV kartu (tu mám) a 20 - 30 GB místa na harddisku (taky mám). Nejde to přes video, že třeba normálně tu VHS strčím do videa a pak dám play a začnu to tahat do compu ?? Ale otázky typu : Kterým kabelem to mám spojit ??? A na co pak teda potřebuju tu TV kartu ? Jestli tam není třeba něco ??? Pls pomocte !!!!!! dík moc :-*

Přečti si toto http://www.zive.cz/poradna/SubChild.asp ... 64&Main=59
http://www.elektroraj.cz/jak-vybrat-dvd+ftx6/
Sobel Miroslav
 
Příspěvky: 94
Registrován: ned 10. črc 2005 11:19:05
Bydliště: Třinec

Příspěvekod kingie » úte 02. led 2007 19:58:05

Kdyz pripojis dvouzilovy stereo cinch tak ti pojede zvuk ale video jeste ne. Pokud bys ta TV karte nemela cinch vstupy tak si budes muset poridit redukci na 3.5 jack nebo kabel s jednim koncem jack druhym cinch.
S-VHS je o neco kvalitnejsi alternativa k jednozilovemu video cinchi, pres to jde jen video. Ale vyhoda cinchu je v tom ze je vse na stejny kabel pro zvuk i video, proto se obvykle se doma lidem vali nejaky nepotrebny kousek :)
kingie
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát 25. lis 2005 17:41:11
Bydliště: Lyžbice

Příspěvekod Pája » úte 02. led 2007 20:51:57

kingie píše:Kdyz pripojis dvouzilovy stereo cinch tak ti pojede zvuk ale video jeste ne. Pokud bys ta TV karte nemela cinch vstupy tak si budes muset poridit redukci na 3.5 jack nebo kabel s jednim koncem jack druhym cinch.
S-VHS je o neco kvalitnejsi alternativa k jednozilovemu video cinchi, pres to jde jen video. Ale vyhoda cinchu je v tom ze je vse na stejny kabel pro zvuk i video, proto se obvykle se doma lidem vali nejaky nepotrebny kousek :)
no já to stejně nechápu :-D Je tam moc výrazů, které neznám a nakonec nevím, co mám kde připojit :-D Tak to ser, ale díky moc za snahu :-) mi něco vysvětlit :-D
totalni tele
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 21. črc 2006 12:48:49
Bydliště: Třinec - Terasa

odp

Příspěvekod sleep » stř 21. úno 2007 14:55:07

nejlip z kladivem a pekne na kompu
sleep
 

Příspěvekod BOBAX » stř 21. úno 2007 17:46:27

Sežeň si někoho, kdo Ti to nahraje na DVD rekordér.
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

Příspěvekod Happy-Gilmore » čtv 22. úno 2007 7:13:57

BOBAX píše:Sežeň si někoho, kdo Ti to nahraje na DVD rekordér.

Jo budes to mit vazne lepsi pres ten recorder. Ja jsem si asi pul roku z5 tez ho koupil a muzu jen doporucit. Sice nekdo mozna rekne ze zbytecna vec, ale reknu ti ze nahravani z TV na DVD-ram, pohodicka. Mam klid a nemusim se smolit s pretacenim pasku atd. A co s etyce prehravani z VHS na DVD tez v pohode. Pokud na te kazete mas dobry obraz tak jakoze v pohode. A rekordery nejsou uz tedka tak drahe. Ten muj stal nejak kolem 7000 kc. A uz je jakoze luxusni
Jinak jsem ti moc nepomohl s tim zapojenim, ale doporucuji jako BOBAX DVD recorder
Uživatelský avatar
Happy-Gilmore
 
Příspěvky: 290
Registrován: ned 10. črc 2005 19:11:23
Bydliště: Bozky nemcove

Příspěvekod BOBAX » čtv 22. úno 2007 17:18:20

Tahat přes TV kartu video a přes zvukovku audio bývá někdy problematické z důvodu synchronizace. Ideální by byl převodník, ale ten je jednoúčelový a tím pádem drahý. Zachytávání by bylo ideální do formátu Pal Dv, kde by se daly použít různé filtry na vyčištění obrazu. Mpeg už takové možnosti nemá. Pokud to chceš zpracovávat dál bez nějakého dalšího přepočítávání, tak doporučuji toto: DVD rekordér => Shrink nebo Decrypter (dostaneš to na HDD) => sestříhat, ozvučit a vytvořit DVD s menu a kapitolami ve Womble Video Wizzard.
U Shrinku nebo Decr. si v nastavení dej aby se Ti to uložilo jako jeden Vob.
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

Příspěvekod Lincoln » sob 07. dub 2007 20:13:12

tahat VHS do PC přes Tv kartu je nonsens, je tam velká ztráta kvality.
Raději do DVD rekordéru, eventuelně do Digikamery
Lincoln
 

Příspěvekod Pája » sob 07. dub 2007 21:48:45

jo ale mám ty prachy na DVD rekordér :D :D :D
totalni tele
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 83
Registrován: pát 21. črc 2006 12:48:49
Bydliště: Třinec - Terasa


Zpět na Vše ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron