DVB-C aktuálně

Televizní a rádiové stanice. Příspěvky a informace k šíření televizního a rádiového vysílání přes Kabelovou televizi Třinec.

Moderátor: Luki

Re: DVB-C aktuálně : pro Falcon

Příspěvekod RTVSAT » ned 31. led 2010 21:31:52

Tak to vypadá nadějně. 8)
Jen by mě ještě zajímalo,jak to vypadá s tím pilotním projektem DVB-C,rád bych si třeba vyzkoušel,před ostrým startem,
jak bude má Tv spolupracovat se spárovaným modulem a kartou Conax (který zřejmě naše KT bude používat). :?:
Uživatelský avatar
RTVSAT
 
Příspěvky: 163
Registrován: ned 07. pro 2008 21:26:15
Bydliště: Sosna

Re: DVB-C aktuálně

Příspěvekod Petris » pon 01. úno 2010 13:39:26

Tak to vypadá, že od dnešního dne jsou TV JOJ a Markíza šifrovány. :(
Petris
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon 08. říj 2007 20:31:38

Re: DVB-C aktuálně

Příspěvekod BOBAX » stř 10. úno 2010 12:22:37

Něco nového, konkrétního ....?
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

Re: DVB-C aktuálně

Příspěvekod Taxawax » sob 13. úno 2010 21:46:07

zdravim .... mam takový problém a chtěl bych se zeptat ... mám novou TV s DVB - T/C a na ty blokované kanály budu muset mít kartu se septo boxem, popřípadě jak bych je mohl odblokovat ?? ... jo jinac nevím cim to je ale na CT1 hd hraje ct2 hd a na programu ct2 hd hraje normal ct2 a ct1 hd se nekam ztratila ??? nevíte cim to může být ?? :?: dík za radu
Taxawax
 

Re: DVB-C aktuálně

Příspěvekod Petris » sob 13. úno 2010 23:33:56

Potvrzuji, že místo ČT1 HD vysílá ČT2 HD, ale EPG mi píše, že se dívám na ČT1 HD, asi si s tím zase hrajou. Pokud jde o odblokování kanálů, tak je to vše posáno na předchozích stránkách. Prostě, pokud máš TV s DVB-C, tak budeš potřebovat přístupovou kartu od KT, set-top box ne. Tvá TV, ale musí mít CI slot, (ale to by už dnes měly mít všechny TV s DVB-C),
Petris
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon 08. říj 2007 20:31:38

Re: DVB-C aktuálně

Příspěvekod TOW » ned 14. úno 2010 7:26:57

Petris píše:Potvrzuji, že místo ČT1 HD vysílá ČT2 HD, ale EPG mi píše, že se dívám na ČT1 HD


Po dobu olympiády půjde místo ČT1 HD čistě olympijský HD program složený částečně z ČT2 a částečně ČT4 - bylo to v tiskové zprávě České Televize, takže ČT1 HD bude zase v původní podobě až po olympiádě.
TOW
 
Příspěvky: 91
Registrován: sob 18. črc 2009 12:54:58

Re: DVB-C aktuálně

Příspěvekod BOBAX » ned 14. úno 2010 10:18:33

STV3 je v HD po dobu olympidády.
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

Re: DVB-C aktuálně

Příspěvekod Taxawax » ned 14. úno 2010 10:48:22

Petris píše:Potvrzuji, že místo ČT1 HD vysílá ČT2 HD, ale EPG mi píše, že se dívám na ČT1 HD, asi si s tím zase hrajou. Pokud jde o odblokování kanálů, tak je to vše posáno na předchozích stránkách. Prostě, pokud máš TV s DVB-C, tak budeš potřebovat přístupovou kartu od KT, set-top box ne. Tvá TV, ale musí mít CI slot, (ale to by už dnes měly mít všechny TV s DVB-C),


ok dik moc za radu .... tak jsem se díval a je tam ten slot na kartu ... nevíte kolik ta karta stojí ?
PS : sice u toho stv3 sice píše HD ale zdá se mi to skoro horší jako digital.
Taxawax
 

Re: DVB-C aktuálně

Příspěvekod Petris » ned 14. úno 2010 11:06:15

TOW píše:
Petris píše:Potvrzuji, že místo ČT1 HD vysílá ČT2 HD, ale EPG mi píše, že se dívám na ČT1 HD


Po dobu olympiády půjde místo ČT1 HD čistě olympijský HD program složený částečně z ČT2 a částečně ČT4 - bylo to v tiskové zprávě České Televize, takže ČT1 HD bude zase v původní podobě až po olympiádě.


Díky za info.
Petris
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon 08. říj 2007 20:31:38

Re: DVB-C aktuálně

Příspěvekod BOBAX » ned 14. úno 2010 11:41:53

Taxawax píše:
Petris píše:Potvrzuji, že místo ČT1 HD vysílá ČT2 HD, ale EPG mi píše, že se dívám na ČT1 HD, asi si s tím zase hrajou. Pokud jde o odblokování kanálů, tak je to vše posáno na předchozích stránkách. Prostě, pokud máš TV s DVB-C, tak budeš potřebovat přístupovou kartu od KT, set-top box ne. Tvá TV, ale musí mít CI slot, (ale to by už dnes měly mít všechny TV s DVB-C),


ok dik moc za radu .... tak jsem se díval a je tam ten slot na kartu ... nevíte kolik ta karta stojí ?
PS : sice u toho stv3 sice píše HD ale zdá se mi to skoro horší jako digital.


Nechtěl jsem to psát, ale můj první pocit byl naprosto stejný.
Vy mě taky...
Uživatelský avatar
BOBAX
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 09. srp 2005 8:50:53

Re: DVB-C aktuálně

Příspěvekod RTVSAT » ned 14. úno 2010 12:19:27

STV 3 není v KT v HD,ale v klasickém SD rozlišení. Toto označení používá pouze STV3 během olympiády pro pořady,které vysílá v HD rozlišení na svém kanálu STV3 HD v satelitní platmoformě Sky Link. Takže ta koncovka HD je u kanálu SD pouze informativní.
Uživatelský avatar
RTVSAT
 
Příspěvky: 163
Registrován: ned 07. pro 2008 21:26:15
Bydliště: Sosna

Re: DVB-C aktuálně

Příspěvekod Taxawax » ned 14. úno 2010 12:35:07

no jo ... ale kolik stoji ta karta abych měl odkodované programy ??? ... nebo ješte neni v prodeji ???
Taxawax
 

Re: DVB-C aktuálně

Příspěvekod RTVSAT » ned 14. úno 2010 13:17:54

Technisat CAM modul CONAX

Tento CA modul CONAX CAS7 je určen pro televizní přijímače a set-top-boxy, které nemají integrován dekodér Conax, ale jsou vybaveny CI (Common Interface) slotem pro vložení dekódovací CA modulů.

Tento modul je určen pro všechna koncová zařízení (LCD televizory, plazmy a Set Top Boxy), která jsou vybavena DVB-C tunerem a mají kompatibilní CI (Common Interface) slot. Tento modul navíc má v sobě „memory pairing“, t.j. párování Smart karty a vnitřního dekodéru, takže je zajištěna kompatibilita se systémem CONAX CAS7, který používá většina kabelových operátorů v ČR.

Tímto CA modulem se snažíme vyjít vstříc všem zájemcům, kteří už nechtějí být závislí na STB( Set Top Boxech), které nabízejí kabelové televize, ale chtějí si pořídit STB nebo jiné koncové zařízení dle vlastního výběru. Nevýhodou je, že plná funkčnost přijímaného signálu je dána kvalitou zařízení, do kterého je CA modul vložen. Jedná se zejména o správnou podporu češtiny, EPG a další.

Zájemce o příjem DVB-C na osobních počítačích musíme varovat, že většina dodavatelů placených programů nemá vykoupená práva pro příjem těchto programů na PC, a proto tato koncová zařízení nebudou standardně podporována!


Tento modul je určen pro použití v sítích kabelových operátorů provozujících systém CONAX CAS7 s párováním. Je možné ho použít v zobrazovacích panelech jako jsou LCD a plazmové televizory, Set Top Boxy dalších výrobců apod. Podmínkou je, aby v používaném koncovém zařízení byl televizní tuner DVB-C a kompatibilní CI (common interface) slot.

Obsah balení: Ca modul, návod a smart karta ( plně aktivovaná na služby klienta), za kterou je zvláštˇúčtována vratná záloha 200Kč.

Důležité upozornění: Prověřte si prosím u výrobce koncového zařízení ( televizoru), že je CAmodul kompatibilní s Vaším přístrojem.To znamená, že má Váš televizor DVB-C tuner. Zpětná kontrola u prodejce již neprobíhá. S jiným než u nás zakoupeným zařízením nebude služba UPC plně funkční.

Vysílání HD programů bude plně funkční pouze u televizorů, které mají tuner MPEG-4.

1 308,00
(Cena včetně DPH) :!:
Uživatelský avatar
RTVSAT
 
Příspěvky: 163
Registrován: ned 07. pro 2008 21:26:15
Bydliště: Sosna

Re: DVB-C aktuálně

Příspěvekod Petris » pon 01. bře 2010 12:09:25

Nova HD je prozatím opět v provozu a skutečně má výtečný obraz.
Petris
 
Příspěvky: 92
Registrován: pon 08. říj 2007 20:31:38

Re: DVB-C aktuálně

Příspěvekod corpse » pon 01. bře 2010 14:26:55

Petris píše:Nova HD je prozatím opět v provozu a skutečně má výtečný obraz.


Ou hned jdu ladit 8)
Uživatelský avatar
corpse
 
Příspěvky: 586
Registrován: ned 10. črc 2005 5:29:31
Bydliště: Třinec-Sosna

PředchozíDalší

Zpět na TV programová nabídka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron