Test RAMek

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

Test RAMek

Příspěvekod Kohaku » pon 20. bře 2006 14:42:20

existuje nejaky program pro otestovani funkcnosti RAMek???? ja jsem se neco malo pokousel najit, ale potrebuju nejaky ktery se da spustit ve winech nebo ktery se da vpohode vypalit a spustit pri bootovani
琥珀
Uživatelský avatar
Kohaku
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned 10. črc 2005 9:13:53
Bydliště: Trinec

Příspěvekod Nonejm » pon 20. bře 2006 15:00:07

Uživatelský avatar
Nonejm
 
Příspěvky: 183
Registrován: ned 10. črc 2005 9:01:30
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Kohaku » pon 20. bře 2006 23:46:12

Dik, tak jsem to vyskousel a vubec to nechapu, RAMky se zdaji byt v poradku, ale proc mi naskocila modra smrt je zahadou, ted se mi komp zas rube, taham torrenty, jsem na DC a hudba se poslouchat neda a to nemam vytizeny procesor ani 30% tak jdu hledat zahadu nekde jinde :cry:
琥珀
Uživatelský avatar
Kohaku
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned 10. črc 2005 9:13:53
Bydliště: Trinec

Příspěvekod M@C » pát 24. bře 2006 15:29:36

Projdi si event log, vubec to nemusi byt ramkou, ale treba spatny driver..
Uživatelský avatar
M@C
 
Příspěvky: 379
Registrován: sob 09. črc 2005 23:22:14

Příspěvekod Kohaku » pát 24. bře 2006 17:04:40

M@C píše:Projdi si event log, vubec to nemusi byt ramkou, ale treba spatny driver..

Tomu bych moc neveril, systemy mam preinstalovane a dal jsem vse jak minule a zadna zmena, ale RAMkama to neni, to je fakt, ty jedou dobre, aspon v testu ^_^ problem je ze ted muj kompik nezvlada velke zateze, 2 programy a ma problemy, seka se, je spomalenej a nezvlada kopirovani s disku na disk (trva to dlouho). Dostal jsem typ na grafiku, ale ta se chova normalne a posledni byl typ na MB, coz by i mohlo byt, protoze to nevim jak se kontroluje ^_^ jsem rad ze mi aspon trosku jede a muzu na net, hrat zrovna nemuzu (nechcu riskovat), hudba se celkem da, pokud je pustena samostatne a filmy jedou divnym spusobem ^_^, ale drzi se, to mi staci, stejnak se bude inovovat, jen netusim kdy XD
琥珀
Uživatelský avatar
Kohaku
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned 10. črc 2005 9:13:53
Bydliště: Trinec

Re: Test RAMek

Příspěvekod Bučo » čtv 30. bře 2006 15:57:25

Skus si zvětšit virtualni pamět kamošum to pomohlo
Uživatelský avatar
Bučo
 
Příspěvky: 187
Registrován: sob 18. úno 2006 13:27:17

Re: Test RAMek

Příspěvekod Kohaku » čtv 30. bře 2006 19:19:22

Bučo píše:Skus si zvětšit virtualni pamět kamošum to pomohlo

Jim mozna jo, me ale ne, klasicky si pri nove instalaci systemu nastavim velikoct virtualni pameti ^_^
琥珀
Uživatelský avatar
Kohaku
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned 10. črc 2005 9:13:53
Bydliště: Trinec

Příspěvekod Kohaku » čtv 30. bře 2006 19:31:41

Ale abych vse uvedl na pravou miru, napisu vse odzacatku ^_^

Jednoho krasneho dne jsem zjistil ze se mi prehriva zdroj, potvora, odesel mi vetracek, tak jsem pres 8 hodin jel na plotne ^_^ ale vydrzela, ale dalsi den jsem ji uz nejak nerozjel, tak jsem si koupil novej zdroj a rikal jsem si jak vsechno bude OK. No, asi jsem si moc veril, ze zacatku hralo vse jak ma, pak nastala strasna chvile kdy jsem zjistil ze se mi komp abnormalne seka, je spomalenej a vic jak 1 program neutahne (teda se stestim i 2, ale chce to odvahu), parkrat mi to nahodilo modrou smrt (presne 2x), proto jsem chtel nejaky program na testovani RAMek, ale ty dopadly po 5 testech na vybornou, tak kde je problem, nekdo navrhnul grafiku, ale to se mi nezdalo, pak prisel jeden muzicek v obchode na napad ze to muze byt MB, coz me lechce presvetcil i muj znamy ze to tim muze opravdu byt, coz me dost nastavlo ale i potesilo, aspon mam konecne poradnej duvod si koupit novou sestavu (ale ze to budu splacet pres 2 roky jsem netusil). Prozatim jedu na moji starce a jsem rad ze aspon muzu na net, kdyz uz nic poradnyho nemuzu (moje hudba, filmy, to snad nepreziju). Ted uz cekam na penizky a jdu si koupit nove veci do kompa (CPU: AMD .Athlon. 64 3200+; MB: MSI K8N SLI-F; RAM: 2x 512MB DDR-400; Graf.: MSI NX7600GT VT2D256E, a dle potreby i zdroj).

Trosku jsem se zakecal, snad moje vysvetleni staci, chyb si KUA nevsimejte a rada nazaver, nekupujte si novej zdroj, radej novou sestavu XD.
琥珀
Uživatelský avatar
Kohaku
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned 10. črc 2005 9:13:53
Bydliště: Trinec

Příspěvekod Návštěvník » pát 23. čer 2006 16:17:58

Kohaku píše:Ale abych vse uvedl na pravou miru, napisu vse odzacatku ^_^

Jednoho krasneho dne jsem zjistil ze se mi prehriva zdroj, potvora, odesel mi vetracek, tak jsem pres 8 hodin jel na plotne ^_^ ale vydrzela, ale dalsi den jsem ji uz nejak nerozjel, tak jsem si koupil novej zdroj a rikal jsem si jak vsechno bude OK. No, asi jsem si moc veril, ze zacatku hralo vse jak ma, pak nastala strasna chvile kdy jsem zjistil ze se mi komp abnormalne seka, je spomalenej a vic jak 1 program neutahne (teda se stestim i 2, ale chce to odvahu), parkrat mi to nahodilo modrou smrt (presne 2x), proto jsem chtel nejaky program na testovani RAMek, ale ty dopadly po 5 testech na vybornou, tak kde je problem, nekdo navrhnul grafiku, ale to se mi nezdalo, pak prisel jeden muzicek v obchode na napad ze to muze byt MB, coz me lechce presvetcil i muj znamy ze to tim muze opravdu byt, coz me dost nastavlo ale i potesilo, aspon mam konecne poradnej duvod si koupit novou sestavu (ale ze to budu splacet pres 2 roky jsem netusil). Prozatim jedu na moji starce a jsem rad ze aspon muzu na net, kdyz uz nic poradnyho nemuzu (moje hudba, filmy, to snad nepreziju). Ted uz cekam na penizky a jdu si koupit nove veci do kompa (CPU: AMD .Athlon. 64 3200+; MB: MSI K8N SLI-F; RAM: 2x 512MB DDR-400; Graf.: MSI NX7600GT VT2D256E, a dle potreby i zdroj).

Trosku jsem se zakecal, snad moje vysvetleni staci, chyb si KUA nevsimejte a rada nazaver, nekupujte si novej zdroj, radej novou sestavu XD.


kup si radsi Leadtek GeForce PX7600GT na to MSIčko se vyser nema tak dobre pameti ani jadro je ochuzeny radsi jdi do leadteku a kup si na neho Zalman VF900Cu
Návštěvník
 

Příspěvekod TOMTOM » úte 27. čer 2006 20:43:16

celkem by mně i zajímalo jaký nový zdroj sis to vlastně pořídil, viděl bycho to buď na jeho nevhodné dimenzování nebo na přehřívání nějaké komponenty, zbav se prachu a zkus jiný zdroj. by TT
TOMTOM
 

Příspěvekod Kohaku » stř 28. čer 2006 16:06:44

Anonym - pozde, sestava uz koupena (teda davno ^_^)

TOMTOM - kdyz mi odesel vetracek, tak jsem si poridil ekonom 350W, coz mi pomohlo na chvili, ted mam 400W zdroj Fortron
琥珀
Uživatelský avatar
Kohaku
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned 10. črc 2005 9:13:53
Bydliště: Trinec

Příspěvekod SonGohan » stř 28. čer 2006 17:39:49

Klidně to mohlo být i tím zdrojem...třeba byl nějaký vadný a špatně napájel ostatní věci takže se ti to mohlo sekat
Dattebayo
Uživatelský avatar
SonGohan
 
Příspěvky: 525
Registrován: ned 05. úno 2006 12:39:03
Bydliště: 3nec

Příspěvekod TOMTOM » stř 28. čer 2006 17:50:51

To celkem dobrý zdroj, a jaký máš zbytek sestavy. Penťáky snižují svůj výkon když se moc hřejou, když se mi přehřívá chipset tak se mi cely compl samovolně restartuje, a když se přehřívá grafárna tak zamrzá obaz. Ještě mě napadá jetli ti třeba harddisk nepracuje v PIO modu namísto U-DMA.
TOMTOM
 

Příspěvekod Kohaku » čtv 29. čer 2006 8:09:04

SonGohan - 350W vadny nebyl, strelil jsem ho kamosovi a nestezuje si, vsechno jede jak ma ^_^

TOMTOM - Sestava je napsana o neco vys ^_^
琥珀
Uživatelský avatar
Kohaku
 
Příspěvky: 93
Registrován: ned 10. črc 2005 9:13:53
Bydliště: Trinec


Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 79 návštevníků