Ovládání dalšího PC v rámci vnitřní sítě.

Obecné fórum o internetu přes Kabelovou televizi Třinec.
Naleznete zde také obecné informace pro používání těchto diskusních fór - ČTĚTE!!!

Moderátor: Luki

Příspěvekod PUNKolecko » sob 25. úno 2006 13:09:58

No ono to zas tak nemozne neni je spousty programku, jeste nedavno ( v dobach win 98 ) sem mel programek ktery to dokazal, stacilo do daneho kompu nejak infiltrovat souborek a nechat ho zpustit (proste trojan, ty zname vsichni), pak ses pres tvuj komp jednoduse pripojil a moh sisdelat v podstate cos chtel. (Screening obrazovky, zjistovat co zmackl za tlacitka, zablokovat kompa, dokonce jej ovladat jako vydalenou plochu, restnout, tvorit a mazat soubory atd...) na XP uz to pak neficelo, ale je stoprocentne jasne ze nekdo udelal neco dalsiho co urcite fici i na XP, takze podle me to nemozne NENI!!
Je proti tomu jedina pomoc Firewall
--== PUNKolecko ==--
Uživatelský avatar
PUNKolecko
 
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 19. led 2006 11:06:53
Bydliště: Sosna

Příspěvekod marv » sob 25. úno 2006 14:05:04

netbus pro :D
marv
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned 10. črc 2005 10:24:42
Bydliště: Jak kdy

Příspěvekod ZeUs » sob 25. úno 2006 14:33:42

tak jasne...ale pokud nemas v kompu nakeho toho trojana nebo naky ten prog. co mu to umozni se k tobe pripojit, tak to je nemozne, ne? Tak asi by se nasli borci co by to zvladli i bez toho, ale to uz je jina liga... q;)
ZeUs
 
Příspěvky: 31
Registrován: pát 04. lis 2005 2:12:22
Bydliště: 3nec

Příspěvekod marv » sob 25. úno 2006 15:16:38

urcite to pude ale jak to netusim :lol: a o nikom kdo by to zmak taky nevim ono to tak jednoducho nepude tak mi neni jasne proc tu banda stresuje :D ze se jim dostal mall do kompu :lol: utopie :lol:
marv
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned 10. črc 2005 10:24:42
Bydliště: Jak kdy

Příspěvekod Ace-COM » sob 25. úno 2006 20:33:44

Povim vam takovy pribeh...

kdysi jsem bydlel v Brne, mel jsem tam spoustu znamych a pratel a nekteri nebyli jen z Brna, ale treba nekdo z nich byl od Zlina a pracoval tam na Univerzite. Jenze jednoho dne jsem se proste rozhodl, ze se odstehuju. Inu zbalil jsem si svych 5 svestek a odjel jsem. Jenze prave tomu clovicku ze Zlina jsem nemel jak dat vedet, kde jsem a co se mnou je. Nemel jsem telefon, mail, nic...

Ale vedel jsem ze pracuje na univerzite. Neco malo jsem se za sveho studia na VUT FEI naucil a tak jsem sedl ke kompu a zacal peclive hledat... Probiral jsem se jednotlivymi adresami a sledoval jake sluzby jsou spustene v systemu netbios (sdileni souboru a tiskaren). A pak se mi podarilo najit jeden PC, ktery nemel netbios zabezpeceny a sup... nahral jsem primo na pracovni plochu toho PC TXT soubor se vzkazem a s prozbou o predani dane osobe a taky s upozornenim na toto slabe misto...

Do tydne mi volala dana osoba, ze dekuje za vzkaz a taky ze byl na univerzte pekny poplach, protoze PC, ktery jsem si pro nabourani vybral patril primo panu rektorovi...

Co z toho plyne za ponauceni? Udrzujte OS aktualni a mejte zapnuty FireWall (dnes uz je treba toto slabe misto davno opraveno, ale misto toho lze najit urcite i nejake jine). A snazivi lide, kteri vi kde informace hledat o nich muzou vedet.

Jsou proste veci mezi Windows a zemi... Takze si davejte pozor a chrante se cim jen to jde... Nic vic vam poradit nemuzu...
ASJ-|Ace-COM|-
Uživatelský avatar
Ace-COM
 
Příspěvky: 462
Registrován: pon 15. srp 2005 12:48:32

Příspěvekod jabrela » sob 25. úno 2006 21:35:53

všem zajímajícím se o toto a podobná témata doporučuji knihu "Modrá sféra" od Jefferyho Deavera
Uživatelský avatar
jabrela
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 28. zář 2005 9:22:26

Příspěvekod Bobo » sob 25. úno 2006 21:37:34

ja si vzdycky rikal, ze fw je k nicemu, ale nejak sem ted zmenil nazor... ktery fw je nejlepsi?
Uživatelský avatar
Bobo
 
Příspěvky: 308
Registrován: sob 09. črc 2005 23:44:26

Příspěvekod kejNo » ned 26. úno 2006 10:32:24

Bobo píše:ja si vzdycky rikal, ze fw je k nicemu, ale nejak sem ted zmenil nazor... ktery fw je nejlepsi?


kerio personal firewall
PlayStation®3
Uživatelský avatar
kejNo
 
Příspěvky: 371
Registrován: pát 20. led 2006 17:29:33

Příspěvekod Ace-COM » ned 26. úno 2006 10:51:00

Tucnaci stejne vyhrajou... :D:D:D
ASJ-|Ace-COM|-
Uživatelský avatar
Ace-COM
 
Příspěvky: 462
Registrován: pon 15. srp 2005 12:48:32

Příspěvekod ZeUs » ned 26. úno 2006 13:05:39

to nejsou veci mezi windows a zemi, ale mezi Billem a zemi q;)
ZeUs
 
Příspěvky: 31
Registrován: pát 04. lis 2005 2:12:22
Bydliště: 3nec

Příspěvekod Bobo » ned 26. úno 2006 13:17:48

nevite, ktera verze keria je nejnovejsi? kterou pouzivate vy?
Uživatelský avatar
Bobo
 
Příspěvky: 308
Registrován: sob 09. črc 2005 23:44:26

Příspěvekod kejNo » ned 26. úno 2006 14:28:12

Bobo píše:nevite, ktera verze keria je nejnovejsi? kterou pouzivate vy?


ja pouzivam kpf 4 a no problemo :)
PlayStation®3
Uživatelský avatar
kejNo
 
Příspěvky: 371
Registrován: pát 20. led 2006 17:29:33

Příspěvekod PUNKolecko » pon 27. úno 2006 8:07:10

Bobo píše:ja si vzdycky rikal, ze fw je k nicemu, ale nejak sem ted zmenil nazor... ktery fw je nejlepsi?


Jak uz jsem nekomu rikal, ja nemuzu vynachvalit NetLimiter 2, nejen ze ma firewall, ale monitoruje i rychlosti IN/OUT jednotlivych procesu kere se pripojuji k siti, stejbe jako mnozstvi dat, tere navic logujhe takze dobre vidis kolik ti jaka aplikace za jaky cas stahla co odeslala dat. Navic se daji nastavit limity, granty atd atd...
--== PUNKolecko ==--
Uživatelský avatar
PUNKolecko
 
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 19. led 2006 11:06:53
Bydliště: Sosna

Příspěvekod kejNo » pon 27. úno 2006 10:35:44

PUNKolecko píše:
Bobo píše:ja si vzdycky rikal, ze fw je k nicemu, ale nejak sem ted zmenil nazor... ktery fw je nejlepsi?


Jak uz jsem nekomu rikal, ja nemuzu vynachvalit NetLimiter 2, nejen ze ma firewall, ale monitoruje i rychlosti IN/OUT jednotlivych procesu kere se pripojuji k siti, stejbe jako mnozstvi dat, tere navic logujhe takze dobre vidis kolik ti jaka aplikace za jaky cas stahla co odeslala dat. Navic se daji nastavit limity, granty atd atd...



no nevim, pouzivat netlimiter jako fw se mi nezda moc vyhodne. urcite bych sel do kerio fw... je nejlepsi imho ;>
netlimiter je dobry, kdyz chces omezovat linku nekterym programum atd., ale jako fw bych ho urcite neuprednostnoval :>
PlayStation®3
Uživatelský avatar
kejNo
 
Příspěvky: 371
Registrován: pát 20. led 2006 17:29:33

Příspěvekod PUNKolecko » pon 27. úno 2006 11:59:23

no ja mluvim o Netlimiter 2, predchozi verze FW nemaji. Vsak zkus a posud sam..je to fakt moc sikovna vec. A ten NL2 bych si stejne nahodit musel (obcas potrebuju traffic precijenom trosku omezit, a kdyz nic tak aspon mam omezene odchozi rychlost na DC pro verejne huby..limit je limit:)))
--== PUNKolecko ==--
Uživatelský avatar
PUNKolecko
 
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 19. led 2006 11:06:53
Bydliště: Sosna

PředchozíDalší

Zpět na net@tvtrinec.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron