MB Asus - nejde zvuk. karta

Prostor pro kladení dotazů a rad ohledně HW a SW problémů.

Moderátor: Luki

MB Asus - nejde zvuk. karta

Příspěvekod Negro2 » stř 01. bře 2006 14:01:17

Zakoupil jsem si PC s MB ASUS P4S800D a zjistil jsem, že nepracuje zvuková karta.
Ve Správci zařízení je žlutý otazník u Multimed. zvuk. adaptéru. A dále je tam hláška, že ovladače tohoto zařízení nejsou nainstalovány.
Volím jedinou možnost: Přeinstal. ovladač - vyberu dopor. možn. Instalovat SW automaticky, Průvodce instalací hledá, ale nic nenajde.
Proto jsem na www.asus.cz vyhledal ovlad. zvuk karty, našel jsem dva:
- starší z r. 2002 se ozn. kryl s označ., které našla AIDA,
- druhý, novější je z r. 2005,
Oba jsem stáhl a pak rozbalil do složek.
Pak jsem ve Spr. zaříz. a v odd. Přeinstal. ovl. použil 2. možnost, t.j. instal. ze Seznamu.
Postupoval jsem běžně a v otevřené složce zvoleného Ovladače /pův. ovl.z r. 2002/jsem označil soubor XP a klepl na další. Průvodce opět hledal ovladač a zase nic nenašel.
Dtto jsem postupoval i novějšího ovlad. z min. roku a opět nulový výsledek.
Prosím o názor, zda jsem nedělal něco blbě neb o radu, jak bych měl postupovat, abych zvuk v PC oživil.
Je ovšem také možné, že třeba pův. majitel měl v ZD vloženou zvukovou kartu, tu před prodejem PC vyndal, ale zapomněl "zapnout" integr. zvuk. kartu.
Nemám manuál od ZD a tudíž se neumím v biosu orientovat - pomohla by mi informace, v které sekci biosu bych měl hledat.
Za osvětu či za rady moc děkuju. :roll:
Díky za rady
Negro2
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 01. bře 2006 13:58:01
Bydliště: Třinec

Příspěvekod Návštěvník » čtv 02. bře 2006 0:46:32

na strankach vyrobce urcite najdes manual
Návštěvník
 

Příspěvekod Negro2 » čtv 02. bře 2006 10:22:07

Anonymous píše:na strankach vyrobce urcite najdes manual



Hledal jsem, hledal, ale marně - asi jsem nešikovný?!
Díky za rady
Negro2
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 01. bře 2006 13:58:01
Bydliště: Třinec

Příspěvekod PUNKolecko » čtv 02. bře 2006 12:03:10

V biosu vypnuta neni, to by urctite nehlasila ze ji chybi ovladac. Z kus to takhle. Udelej ten samy postup jak si delal doted, ale potom jak das instalovat ze seznamu zaskrtni nevyhledavat, zvolim ovladac k instalaci a v nasledujicim okne zmackni tlacitko "Z diskety", pak najdi dany ovladac ktery jsi stahl ( musi mit priponu inf) oznac jej a dej ok, melo by se to nainstalovat a byt ok. Ono se mi uz nekolikrat stalo, ze kdyz jsem nechal vyhledat ovladac automaticky nebo s nakeho umisteni, nenasel ho, ale takhle to funguje vzdycky:)...samozrejme pokud to co si stahl je ovladac a ne nejaky instalacni soubor:).
Jinak bych doporucil urcite ten novjejsi.

Snad ti to pojede :D
--== PUNKolecko ==--
Uživatelský avatar
PUNKolecko
 
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 19. led 2006 11:06:53
Bydliště: Sosna

Příspěvekod Negro2 » čtv 02. bře 2006 17:59:00

Dík za doporučení, ale:

- z www str. Asusu jsem si stáhl manuál k ZD a podíval jsem se hned do biosu. Zvukovka má Enabled - takže není odpojená,
- když jsem včera dělal pokusy s instalací ovladače, tak výsledkem je, že se mi ze Správce zařízení "někam" vypařil Multimediální zvukový adapter!!!
- a já teď nevím jak dále - sice při dalším vyhledávání na asusu jsem našel další ovladač pro zvukovku v této ZD - má zajímavou velikost - v zazipovaném stavu cca 19MB a v rozbaleném až cca 26MB.
- ovšem co z toho, když ve Správci zařízení není řádek s Multimediálním zvukovým adapterem.
- Zkoušel jsem možnost přidat HW, bez výsledku.

Asi to dopadne tak, že vezmu PC "pod páži" a zajdu za prodejcem - mám ještě záruku 6měs bez 5-ti dnů!
Díky za rady
Negro2
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 01. bře 2006 13:58:01
Bydliště: Třinec

Příspěvekod PUNKolecko » pát 03. bře 2006 1:39:33

Hmmm tak to je zajimave...te reklamka neni spatny napad, kdyz to tak de tak proc se s tim srat sam ze? :)) ale predtim este muzes vyzkouset toto.
Pokud uz tu zvukovku ve spravcich zarizeni nemas, dej vyhledat novy hardware, ten nic nenajde a zepta se te zda byl hardware pripojed , dej ano. V dalsim okne je vybre zarizeni, sjed teda s scrolem az dolu a vyber pridat nove hardwarove zarizeni, potom dej vybrat ze seznamu a tak si vyber (jde li o zvukovku) " řadice videa,zvuku a hernich zarizeni" no a na dalsim okne dej "Z diskety" a pokracuj dle meho predchoziho popisu. Nezarucuju ze to pojede, jelikoz cela situace s tvoji zvukarnou mi pripada dost zvlastni, ale co, mozna ze to pofici, kompy sou diwna sranda :D

A omluwte chyby mam v sobe min. promili:))))
--== PUNKolecko ==--
Uživatelský avatar
PUNKolecko
 
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 19. led 2006 11:06:53
Bydliště: Sosna

Příspěvekod Negro2 » sob 04. bře 2006 10:46:18

No, svůj problém jsem vyřešil dalším dohledáním vhodného ovladače na www str. Asusu - byl to ovl. ADI1980_W.
Ten šel naq rozdíl od předešlých nainstalovat a uschopnil mi zvukovku. Jsem teď v pohodě.

Jinak dík za rady a doporučení!
Díky za rady
Negro2
 
Příspěvky: 53
Registrován: stř 01. bře 2006 13:58:01
Bydliště: Třinec


Zpět na Hardware & Software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků