FTP

Obecné fórum o internetu přes Kabelovou televizi Třinec.
Naleznete zde také obecné informace pro používání těchto diskusních fór - ČTĚTE!!!

Moderátor: Luki

FTP

Příspěvekod Strato » čtv 16. bře 2006 15:53:52

Zdravim funguje Vam pripojeni na FTP zvenci, me to fungovalo ale ted to kolegovi, ktery se chce pripojit pise ze server je offline
Strato
 

Příspěvekod PUNKolecko » čtv 16. bře 2006 16:46:11

no tak to zalezi jestli mas verejnou IP, jestli ano nemel by byt problem, jestli ne tak to uz je horsi, ty se ven pripojis, ale on k tobe si myslim ze urcite ne, to by musely byt namapovane porty.
--== PUNKolecko ==--
Uživatelský avatar
PUNKolecko
 
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 19. led 2006 11:06:53
Bydliště: Sosna

Příspěvekod Návštěvník » sob 18. bře 2006 8:15:40

adresu mam verejnou

PUNKolecko píše:no tak to zalezi jestli mas verejnou IP, jestli ano nemel by byt problem, jestli ne tak to uz je horsi, ty se ven pripojis, ale on k tobe si myslim ze urcite ne, to by musely byt namapovane porty.
Návštěvník
 

Příspěvekod M@C » sob 18. bře 2006 10:03:35

Na tom jestli mas verejnou nebo neverejnou IP vubec nezalezi. Pokud tedy myslis FTP server KTT (na ten jsem se z venci vazne nemohl minuly tyden pripojit). Pokud sis udelal FTP server na svem kompu, tak samozrejme verejnou IP potrebujes, ale tohle nejspis na myslis nemas..
Uživatelský avatar
M@C
 
Příspěvky: 379
Registrován: sob 09. črc 2005 23:22:14

Příspěvekod Návštěvník » ned 19. bře 2006 8:30:34

ne nemyslim ftp server ktery mam na svem PC to normalne funguje, myslim www prostor ktery poskytuje KTT, zvenci se na ten server neda pripojit, nevim jestli s tim servrem neco delaji, proste nefunguje

M@C píše:Na tom jestli mas verejnou nebo neverejnou IP vubec nezalezi. Pokud tedy myslis FTP server KTT (na ten jsem se z venci vazne nemohl minuly tyden pripojit). Pokud sis udelal FTP server na svem kompu, tak samozrejme verejnou IP potrebujes, ale tohle nejspis na myslis nemas..
Návštěvník
 

Příspěvekod M@C » ned 19. bře 2006 13:41:35

Jasne, to jsem si myslel. V tom pripade vubec nezalezi na tom, jestli mas verejnou nebo neverejnou IP. Ale pristup na FTP server je nejspis omezen pouze na sit KTT, aby se na nej nemohli pripojit cizi lidi z venku, za ucelem nejakych nekalych aktivit ;-)
Anonymous píše:ne nemyslim ftp server ktery mam na svem PC to normalne funguje, myslim www prostor ktery poskytuje KTT, zvenci se na ten server neda pripojit, nevim jestli s tim servrem neco delaji, proste nefunguje

M@C píše:Na tom jestli mas verejnou nebo neverejnou IP vubec nezalezi. Pokud tedy myslis FTP server KTT (na ten jsem se z venci vazne nemohl minuly tyden pripojit). Pokud sis udelal FTP server na svem kompu, tak samozrejme verejnou IP potrebujes, ale tohle nejspis na myslis nemas..
Uživatelský avatar
M@C
 
Příspěvky: 379
Registrován: sob 09. črc 2005 23:22:14

Příspěvekod Strato » ned 19. bře 2006 20:55:55

Hmm.... tak to asi znamena ze doslo ke zmene, pac jeste pred tydnem to fungovalo :-( ale moc se mi to nezda, spis to vypada ze s tim servrem neco je
Strato
 

Příspěvekod falcon » ned 19. bře 2006 22:16:07

Přístup na FTP zvenčí nebyl povolen cca do listopadu, kdy došlo k velké rekonfiguraci serverů. Zůstal zde však renonc, že od listopadu šlo na ftp i zvenčí.
Z důvodu bezpečnosti a nezneužívání FTP k obcházení datových limitů a ukládání warezu je to opět blokováno.
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Příspěvekod reggae » pon 20. bře 2006 19:34:10

falcon píše:Přístup na FTP zvenčí nebyl povolen cca do listopadu, kdy došlo k velké rekonfiguraci serverů. Zůstal zde však renonc, že od listopadu šlo na ftp i zvenčí.
Z důvodu bezpečnosti a nezneužívání FTP k obcházení datových limitů a ukládání warezu je to opět blokováno.


Zneužívání k obcházení datových limitů prosím, ale ukládání warezu jsem nějak nepochopil. Tu poznámku o bezpečnosti máme pochopit tak, že KT nevěří bezpečnosti svých serverů a proto FTP omezila? FTP je běžný způsob přenášení dat na hosting a používá se všude. Pokud je zde obava o bezpečnost, co tahkle zkusit protokol SFTP?

To že nemůžu webový prostor ovládat z venčí mi někdy dost vadí.
Uživatelský avatar
reggae
 
Příspěvky: 90
Registrován: stř 27. črc 2005 19:11:48

Příspěvekod Strato » pon 20. bře 2006 22:04:39

V hlavní nabídce v zalozce www prostor se prosim pise todle:

Tato služba Vám umožní nahrát si vlastní www stránky na server (webhosting). Služba se dá také využít pro případný přenos či zálohování jakýchkoliv souborů.

FTP je urceno zejmena pro prenos souboru, tak jakepak omezovani, nekdo si napriklad objednal schvalne drazsi tarif, aby mel pripadny vetsi www prostor a vy mu takhle "zkrouhnete" pripadne plany. Trosku nefer





reggae píše:
falcon píše:Přístup na FTP zvenčí nebyl povolen cca do listopadu, kdy došlo k velké rekonfiguraci serverů. Zůstal zde však renonc, že od listopadu šlo na ftp i zvenčí.
Z důvodu bezpečnosti a nezneužívání FTP k obcházení datových limitů a ukládání warezu je to opět blokováno.


Zneužívání k obcházení datových limitů prosím, ale ukládání warezu jsem nějak nepochopil. Tu poznámku o bezpečnosti máme pochopit tak, že KT nevěří bezpečnosti svých serverů a proto FTP omezila? FTP je běžný způsob přenášení dat na hosting a používá se všude. Pokud je zde obava o bezpečnost, co tahkle zkusit protokol SFTP?

To že nemůžu webový prostor ovládat z venčí mi někdy dost vadí.
Strato
 

Příspěvekod Strato » pon 20. bře 2006 22:10:39

Jo a jakepak obchazeni datovych limitu, spousta uzivatelu ma tarif single basic napr.

Strato píše:V hlavní nabídce v zalozce www prostor se prosim pise todle:

Tato služba Vám umožní nahrát si vlastní www stránky na server (webhosting). Služba se dá také využít pro případný přenos či zálohování jakýchkoliv souborů.

FTP je urceno zejmena pro prenos souboru, tak jakepak omezovani, nekdo si napriklad objednal schvalne drazsi tarif, aby mel pripadny vetsi www prostor a vy mu takhle "zkrouhnete" pripadne plany. Trosku nefer





reggae píše:
falcon píše:Přístup na FTP zvenčí nebyl povolen cca do listopadu, kdy došlo k velké rekonfiguraci serverů. Zůstal zde však renonc, že od listopadu šlo na ftp i zvenčí.
Z důvodu bezpečnosti a nezneužívání FTP k obcházení datových limitů a ukládání warezu je to opět blokováno.


Zneužívání k obcházení datových limitů prosím, ale ukládání warezu jsem nějak nepochopil. Tu poznámku o bezpečnosti máme pochopit tak, že KT nevěří bezpečnosti svých serverů a proto FTP omezila? FTP je běžný způsob přenášení dat na hosting a používá se všude. Pokud je zde obava o bezpečnost, co tahkle zkusit protokol SFTP?

To že nemůžu webový prostor ovládat z venčí mi někdy dost vadí.
Strato
 


Zpět na net@tvtrinec.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků

cron