Problémy s připojením na NET

Obecné fórum o internetu přes Kabelovou televizi Třinec.
Naleznete zde také obecné informace pro používání těchto diskusních fór - ČTĚTE!!!

Moderátor: Luki

Problémy s připojením na NET

Příspěvekod karlik » ned 18. pro 2005 18:30:20

Od posledního výpadku někdy 15.12 po 01.00 zjištuji problémy s připojením. Například při poslechu rádia kdy je křivka nahrávání do buferu pravidelná a využití procesoru vesměs nulové se spojení přeruší na cca 5-90 sec. v nepravidelných intervalech. Totéž pozoruji při hraní Guild Wars a tady mi to není zrovna příjemné a při delší odmlce to má za následek chybové hlášení a odpojení. Je to znatelné i při běžném surfování a při nájezdu www stránek a dokonce i kabelovky. Což se nikdy nestávalo a vždy najížděly na jedničku.
Zatím stále hledám chybu v mém PC. Pokud máte stejný problém či zkušenosti přivítal bych jakékoli postřehy.
Uživatelský avatar
karlik
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned 10. črc 2005 11:47:30
Bydliště: Český těšín

Příspěvekod Bobo » ned 18. pro 2005 19:11:33

Ja citim zvysenou odezvu internetu, coz ma za nasledek lagovani counter-striku ;o)
Uživatelský avatar
Bobo
 
Příspěvky: 308
Registrován: sob 09. črc 2005 23:44:26

Příspěvekod chrobok » ned 18. pro 2005 21:05:02

mam stejny problem s internetem , kolikrat kdyz neco rychle potrebuju tak mi stranka ani nenajede, spadne mi icq, spadne mi skype , ale po 1-2 min to zase naskoci ...
zkousel jsem i resetovat modem , ale porad je to to same .
zacina mne to pekne stvat ... doufam ze se nekdo kompetentni k tomuto vyjadri . dekuji
Dobry vecer
Uživatelský avatar
chrobok
 
Příspěvky: 237
Registrován: ned 10. črc 2005 17:11:07

Příspěvekod falcon » ned 18. pro 2005 23:03:00

Karlik: nejspíš bude problém u Vás na PC, dle toho co je vidět na modemu máte nastavenu určitě nesprávnou MAC adresu, zkontrolujte nastavení síťové karty, software, případně pokud máte starou síťovou kartu, tak vyměňte za novou. Výpadek 15.12 nesouvisel se samotným packetovým provozem, týkal se určitých nezbytných služeb.

Bobo: ano, pingy jsou ve špičce vyšší, je to dáno nárůstem uživatelů, budeme řešit dalším dělením sítě, restart modemu by mohl pomoci.
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Příspěvekod Bobo » ned 18. pro 2005 23:11:46

ani opakovany restart modem nepomohl... uz se tesim na cs bez lagu ;o)
Uživatelský avatar
Bobo
 
Příspěvky: 308
Registrován: sob 09. črc 2005 23:44:26

Příspěvekod karlik » pon 19. pro 2005 1:32:58

falcon: siťovou kartu mám integrovanou na desce DFI a v Biosu nastaveno AUTO (žádná manuálně vepsaná MAC adresa) siťová karta i ta integrovaná ziská MAC adresu z modemu. Pokud se pletu opravte mne. Nic méně od nainstalování vše bylo funkční a bezproblémové nic nebylo měněno. Nepočítám li reset modemu a opravu nastavení což probíhá automaticky a informace jsou zjištěny z modemu.
Pokud se tedy výpadek 15.12 týkal určitých nezbytných služeb, jistě bych to věděl s předstihem jak je u Vás zvykem. Nemusel bych pak číst http://net.tvtrinec.cz/phorum/viewtopic.php?t=1855
To jsem ale trochu odbočil. Prostě v nastavení problém není nejel by mi NET vůbec. Co se týče software, instaloval jsem jen Firefox1.5. Antivirový program Nod32 používám při stahování dat a v Outpost Firewalu problém nevidím. Zajímavé je, že asi od 11.30 je vše OK. To už je asi méně lidí online.

chrobok: Stejný problém s ICQ i Skype mám i já, ale není to tak často.
Uživatelský avatar
karlik
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned 10. črc 2005 11:47:30
Bydliště: Český těšín

Příspěvekod falcon » pon 19. pro 2005 15:26:49

karlik:
Výpadek 15.12 byl samozřejmě neplánovaný, ale služby, kvůli kterým nejel internet nemohou souviset s Vašimi výpadky (tzn. přerušení na 2-90s).

toto mi zobrazuje modem u vás:
Ethernet 00:00:00:00:00:00 10.3.2.51
Ethernet 00:01:29:fd:77:38 0.0.0.0
- ta druhá MAC je asi správná, ale pak se to "přehodí" na tu první, která je nesmyslná
- nasvědčuje to nějakému narušení Win či ovladače karty - tedy případné problémy

MAC adresa se nepřiděluje z modemu je dána výrobcem základní desky (síťové karty). Může ji však měnit software (např. driver karty, systém nebo narušené systémové knihovny).

Instalace antivirů a firewallů apod. vůbec nedokazuje 100% funkčnost operačního systému.
Uživatelský avatar
falcon
admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: ned 03. črc 2005 21:37:02

Příspěvekod karlik » čtv 22. pro 2005 5:31:56

falcon: Ovladač Ethernetu bylo to první co jsem přeinstaloval, ale problémy stále přetrvávaly. Tak jsem šel do sebe a nainstaloval znovu WIN XP pro-sp2. K tomu ovladače chipové sady,audio,již zmiňované sitovky a grafické karty. Dále firefox v1.5, winamp, nod32 a outpost firewall v2.5 pro. Nic jiného nainstalované není. A výsledek? Při stahování ovladače grafické karty(34MB) a po hodině marného čekání a 7.8MB vysledku stahování jsem se rozhodl, že se stanu vyznavačem VOODOO abych vyhnal zlé duchy z kabelového modemu. V tuto chvíli mohu vyloučit narušení Win či ovladače karty. Pokud se tedy na narušení nepodílí výše zmiňované programy.
Je zarážející že po 23.30h tyto problémy ustanou a vše funguje jak má. Nemužete se tedy divit že vidím problém i na Vaší straně. Nehledě na to, že se tyto problémy objevily 15.12 a po hlášení byl jste přesměrován na 10.3.0.233 jsem se na NET již nedostal. Do 15.12 jsem neměl sebemenší problém (no pokud nepočítám problémy s vybíráním E-mailu,ale to už je v pořádku).
Jen co mi čas dovolí chci vyzkoušet připojení modemu přes USB a taky vyzkoušet jinou síťovku než tu integrovanou.
Jen dodám že MAC modemu je 000a73a6fa29
Uživatelský avatar
karlik
 
Příspěvky: 22
Registrován: ned 10. črc 2005 11:47:30
Bydliště: Český těšín


Zpět na net@tvtrinec.cz

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 18 návštevníků